Rozwód Łódź - prawnik od spraw rozwodowych

Kluczem do sukcesu w pomyślnym i bezproblemowym przebrnięciu przez rozwód jest zdanie sobie sprawy, że rozwód to koniec starego i początek czegoś nowego. Zazwyczaj rozwody kojarzą się z kłótniami, nadmiarem formalności, wyciąganiem na światło dzienne prywatnych spraw małżonków, sporami o opiekę nad dziećmi, zatargami o alimenty czy wreszcie długotrwałymi procesami o podział majątku.

Tak wcale być nie musi.

Powierz załatwienie swojej sprawy rozwodowej profesjonalnemu prawnikowi. Radca Prawny Piotr Sikora prowadzący Kancelarię Prawną w Łodzi specjalizuje się w prowadzeniu spraw rozwodowych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu sprawnie, bez zbędnych stresów oraz bez straty czasu i pieniędzy przebrną Państwo przez skomplikowaną procedurę rozwodową.

Kilka istotnych faktów rozwodowych:

  1. w roku 2011 w województwie łódzkim rozwodem zakończyło się aż 4055 związków małżeńskich,
  2. w Łodzi orzeczono 3182 rozwodów, z czego aż 74,1% rozwodów w Łodzi nastąpiło bez orzekania o winie,
  3. najwięcej rozwodów w województwie łódzkim orzeczono w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim i powiecie bełchatowskim.

O rozwód zdecydowanie częściej wnoszą kobiety. Ponad 2/3 spraw rozwodowych jest wszczynane przez kobiety. Jako jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy wymienia się wzrastające wykształcenie kobiet i ich coraz większą niezależność. Dzięki temu mogą śmielej podjąć decyzję o rozstaniu z partnerem nie obawiając się o materialne aspekty życia w pojedynkę.

Jeżeli chcecie Państwo sprawnie i bez zbędnych emocji przeprowadzić rozwód w Łodzi za pośrednictwem doświadczonego prawnika Radca Prawny Piotr Sikora poprowadzi skutecznie Państwa sprawę. Prosimy o kontakt z naszą kancelarią prawną.

Prawnik rozwodowy Łódź

Rozwód należy obecnie do jednego z częściej toczących się postępowań przed sądami rodzinnymi. Jednocześnie rozwód właściwie nigdy nie jest prostą sprawą, a przepisy prawa oraz emocje każdego z małżonków przeważnie mocno komplikują całe przedsięwzięcie. Jednak z pomocą dobrego prawnika rozwód może okazać się o wiele prostszy, niż mogłoby się wydawać. Na czym polega sprawa rozwodowa? O czym należy pamiętać, przygotowując się do niej? Na co należy być przygotowanym po rozwodzie? Każdym małżonek, którego związek się rozpadł, powinien poznać odpowiedzi na te pytania.

Sprawy rozwodowe Łódź – od czego zacząć?

Planując rozwód, trzeba pamiętać o tym, że w Polsce jedynym sposobem na rozwód jest zainicjowanie sprawy przed sądem. Po prostu nie ma innej możliwości formalnego zakończenia związku małżeńskiego. Jednak przygotowując pozew rozwodowy, warto zastanowić się, czy ma się zamiar przeprowadzić rozwód z orzekaniem o winie, czy też bez. Jest to bardzo ważna decyzja, rzutująca także na sytuację małżonków po orzeczeniu rozwodu, np. w kwestii alimentów.

Jako prawnik rozwodowy w Łodzi zawsze radzę swoim klientom, którzy chcą przeprowadzić rozwód, aby dobrze zastanowili się, czy ich małżeństwo rzeczywiście definitywnie się rozpadło. Jest to związane z tym, że zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym sąd może orzec rozwód tylko wtedy, gdy między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Innymi słowy, rozwód w Łodzi czy jakimkolwiek innym mieście dopuszczalny jest tylko wtedy, gdy nie ma szans na uratowanie małżeństwa.

Dlatego wszystkie sprawy rozwodowe w Łodzi powinny zostać poprzedzone trzema czynnościami: stwierdzeniem braku szans na uratowanie małżeństwa; decyzją co do rozwodu z orzeczeniem o winie bądź bez orzekania o winie; prawidłowym przygotowaniem pozwu rozwodowego. Dopiero jego złożenie w sądzie – bez żadnych braków formalnych – rozpoczyna postępowanie rozwodowe.

Prawnik rozwodowy Łódź radzi

Rozwód w Łodzi – jeżeli został odpowiednio przygotowany i właściwie przeprowadzony przed sądem – może zakończyć się bardzo sprawnie. Warunkiem sukcesu jest w pełni profesjonalne podejście do sprawy. Dlatego tak istotną kwestią jest pomoc, jaką może zaoferować prawnik rozwodowy w Łodzi . Jego wsparcie jest nieodzowne przy opracowywaniu strategii rozwodowej, przygotowaniu pozwu i innych dokumentów, jakie trzeba przedłożyć przed sądem oraz podczas udziału w rozprawach rozwodowych. Ostatnia z tych kwestii jest niezwykle istotna, a wręcz kluczowa dla przebiegu sprawy rozwodowej.

Właściwie podczas każdej rozprawy trzeba składać wnioski procesowe bądź ustosunkowywać się do wniosków składanych przez stronę przeciwną. Do tego dochodzi jeszcze przesłuchiwanie świadków oraz przeprowadzanie innych dowodów. To wszystko wymaga sporej wiedzy prawniczej i doświadczenia procesowego, dlatego pomoc zawodowca może okazać się niezbędna, aby wygrać sprawę o rozwód.  Zwłaszcza gdy drugi z małżonków stawi się przed sądem z własnym prawnikiem.

Rozwody Łódź – z orzeczeniem, czy bez orzekania o winie?

W kontekście każdej sprawy rozwodowej istotnego znaczenia nabiera problem dotyczący rozstrzygnięcia winy za rozpad pożycia. Rozwodzić się z orzekaniem o winie, czy bez takiego orzekania? Z moich wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu spraw rozwodowych wynika, że wszystko zależy od okoliczności konkretnego przypadku, a zwłaszcza tego, co tak naprawdę doprowadziło do rozwodu. Poza tym orzeczenie o winie może przydać przy podziale majątku wspólnego bądź przy rozstrzyganiu zasad opieki nad dziećmi. Poza tym małżonek, który nie był wyłącznie winny rozpadu pożycia, ma prawo – pod pewnymi warunkami – uzyskać alimenty od drugiego z byłych małżonków.

Z drugiej jednak strony rozwód w Łodzi z orzeczeniem o winie trawa o wiele dłużej niż bez takiego orzekania. Jest to związane z tym, że ustalenie, kto i w jakiej części przyczynił się do rozpadu pożycia małżeńskiego – w końcu wina za taki stan rzeczy może leżeć po obu stronach – wymaga przeprowadzenia różnego rodzaju dowodów. Natomiast rozwód bez orzekania o winie nie raz kończy się już po jednej rozprawie. Warto przy tym pamiętać, że sąd może zrezygnować z orzekania o winie tylko wtedy, gdy obydwoje małżonków zgodzi się na to

Prawnik rozwodowy Łódź – kompleksowa obsługa prawna

Będąc radcą prawnym, od wielu lat z sukcesami prowadzę sprawy rozwodowe oraz innego rodzaju postępowania z zakresu prawa rodzinnego, np. dotyczące podziału majątku wspólnego, opieki nad dziećmi i alimentów. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, aby zapewnić moim klientom, zamierzającym się rozwieść, pomoc prawną na najwyższym poziomie. Moim celem jest ochrona interesów każdego, kto do mnie się zgłasza. Dlatego zawsze staram się jak najlepiej wyjaśnić wszelkie zagadnienia prawne związane z daną sprawą, a następnie poprowadzić ją tak, aby mój klient uzyskał zakładane przez siebie rozwiązanie.

Prawo cywilne Prawo rodzinne Prawo wykroczeń Wykroczenia skarbowe Prawo karne Prawo spółdzielcze Prawo pracy Sprawy spadkowe